unimagnet Kart fırsatı çok, ekstrası çok, avantajı çok, indirimi çok ön ödemeli kartındır.

unimagnet Kartın ile para yüklersin, para gönderirsin, hesabını paylaşırsın ve başkalarından para isteyebilirsin. unimagnet Kart, uniKuni tarafından, Türk Para Elektronik A.Ş.(Param) ile Visa’dan alınan lisans doğrultusunda çıkarılmaktadır.

Unimagnet Kart

unimagnet Kart çıkartabilmek için bir kriter var mıdır?


Sadece üniversite öğrencisi ve uniKunili olman yeterlidir.
unimagnet Kartımı kapatabilir miyim?


Kartını kapatmanı hiç istemeyiz ama kesin kararlıysan 0850 988 88 88 numaralı unimagnet Param Destek çağrı merkezini araman yeterli.
Kapattığım unimagnet Kartımı yeniden aktifleştirebilir miyim?


Aynı kartını aktifleştiremezsin ama yeni kart alabilirsin.
unimagnet Kart kullanabilmek için banka hesabı açmam gerekiyor mu?


Hayır, banka hesabı açmana gerek yok.
unimagnet Kartım çalınırsa veya kaybolursa ne yapmam gerekir?


unimagnet Kartın kaybolduysa veya çalındıysa hemen 0850 988 88 88 no’lu unimagnet Param Destek çağrı merkezini arayıp bizi haberdar etmelisin.
Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?


uniKuni uygulaması içinden, unimagnet giriş sayfasındaki "Şifremi Unuttum" butonuna tıklayarak şifreni yenileyebilirsin.
unimagnet Sanal Kart nedir? Ücretli midir?


unimagnet Sanal Kart, uniKuni mobil uygulaması üzerinden kullanabileceğin sanal bir ön ödemeli karttır. unimagnet Sanal Kartın ile para yüklersin, para gönderirsin, arkadaşlarınla hesabını paylaşabilirsin ve sevdiklerinden para isteyebilirsin.

unimagnet Sanal Kart sahibi olmak ücretsizdir.
unimagnet Fiziksel Kart nedir? Ücretli midir? Nasıl alınır?


unimagnet Fiziksel kart, tüm alışverişlerinde kullanabileceğin ön ödemeli kartındır. Herhangi bir banka kartından farkı yoktur ve banka kartın kadar güvenlidir.

Anlaşmalı noktalarda yaptığın alışverişlerde ise Para İadesi kazandırır.

unimagnet Fiziksel Kartlar 2 seviyedir:

1- unimagnet Fiziksel 750 TL aylık harcama limiti bulunan kartlar ve

2- unimagnet Fiziksel 750 TL + harcama limitsiz kartlar

unimagnet Fiziksel Karta sahip olmak için bir defalık kart ücreti ödenir.

unimagnet Fiziksel Karta sahip olmak için, unimagnet hesabından "Fiziksel Kart Oluştur" butonuna tıklarsın, bilgilerini doldurursun.

Kart ücretini, ödeme adımında ödersin. Bize ilettiğin adrese PTT kargo ile 10 iş günü içerisinde kartın teslim edilir.
unimagnet Sanal Hesap nedir? Ücretli midir?


unimagnet Sanal Hesap, unimagnet Kartının bağlı olduğu hesaptır. unimagnet Kart için başvurduğunda hesabın da otomatik olarak açılır; ekstra bir şey yapmana gerek kalmaz.

unimagnet Sanal Hesap sahibi olmak ücretsizdir.
unimagnet Sanal Hesabımı nasıl kişiselleştiririm?


Uygulama üzerinden unimagnet Kartına giriş yaptıktan sonra "Hesabımı Kişiselleştir" butonuna tıklamalısın.

Ekranda gördüğün bilgileri doldurduktan sonra bilgileri teyit edebilmek için bazı belgeleri yüklemeni bekleyeceğiz. Bu belgeler nüfus cüzdanının ön ve arkasının fotoğrafı ile adresinin yer aldığı ikametgah belgesi ya da adına düzenlenmiş bir fatura olabilir. Sonrasında uygulama üzerinde Param Sözleşmesi'ne dijital imzanı atarak onay vermen ve kaydetmen gerekiyor. Başvurunu tamamladıktan sonra 7 gün içerisinde hesabın onaylanacak.
BKM Express’e unimagnet Kartımı ekleyebilir miyim?


Hesabını kişiselleştirdikten sonra BKM Express’e unimagnet’ini ekleyebilirsin.

Para Yükle

unimagnet Kartıma 7/24 para yükleyebilir miyim?


Evet 😊
unimagnet Kartıma nasıl ve ne kadar bakiye yükleyebilirim?


unimagnet Sanal Kartına ve unimagnet Fiziksel 750 TL limitli Kartına, en az 25 TL, en fazla 750 TL bakiye yükleyebilirsin.

unimagnet Fiziksel Limitsiz Kartına ise, 25 TL üzerinde olmak kaydı ile sınırsız yükleme yapabilirsin.

unimagnet Kartına Kredi Kartı/Banka kartı ile yükleme yapabilirsin.

unimagnet'ine giriş yaptıktan sonra Para Yükle butonuna tıklayarak yükleyebilirsin. Dilersen yükleme yapmak istediğin kartını unimagnet menüsünde göreceğin Tanımlı Kartlarım sekmesine tıklayarak tanımlayabilir, sonrasında Para Yükle butonuna tıklayarak bakiye seçip yüklemeni gerçekleştirebilirsin. Böylece her yükleme için kart bilgilerini tekrar girmen gerekmez.

Dilersen ATM'den de yükleme yapabilirsin.
ATM’den para yükleyebilir miyim?


Tabii ki 😊 unimagnet Fiziksel kartına ATM’lerden para yükleyebilirsin. unimagnet Fiziksel 750 TL limitli kartın için en fazla 750 TL yükleyebilirsin. unimagnet Fiziksel 750+ Kartın içinse limit sensin 😊
unimagnet Kartımın bakiyesini nasıl görebilirim?


Kart bakiyeni unimagnet'e giriş yaptığında "Cüzdanım" alanının altında görebilirsin.

Para Transferi

unimagnet Kartımdan Banka hesabına nasıl para gönderebilirim?


Öncelikle hesabını kişiselleştirmeyi unutma 😊

Hesabını kişiselleştirdikten sonra uygulama üzerinden unimagnet Kartına giriş yapıp "Para Gönder" butonuna tıklamalısın.

Üst menüden "Banka Hesabına" sekmesine tıklayarak göndermek istediğin kişinin IBAN bilgilerini girmelisin. unimagnet Kartından göndermek için belirlediğin tutar giriş yaptığın IBAN numarasına transfer olacaktır.
unimagnet'ten başka bir unimagnet'e nasıl para gönderebilirim?


Öncelikle hesabını kişiselleştirmeyi unutma 😊

Hesabını kişiselleştirdikten sonra unimagnet Kartına giriş yapıp "Para Gönder" butonuna tıklamalısın. Üst menüden "unimagnet'e" sekmesine tıklayarak para göndermek istediğin kişinin kart numarasını ve bilgilerini, göndermek istediğin tutarı girmelisin.
Gönderdiğim para ilgili kişiye ne zaman ulaşır?


unimagnet Kart ile banka hesabına yapılan para transferleri banka sistemleri ile gerçekleştiği için banka resmi çalışma günlerinde 09:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilebilir.
unimagnet ile yaptığım para gönderme işlemi iptal edilebilir mi?


Para gönderme talebin anında işleme alındığı için iptal edilemez. İşlemin gerçekleştirilmeden önce kontrollerini yapmanı öneririz.
unimagnet para transfer özelliğini kullanabilmek için ne yapmalıyım?


Yasa gereği para transferi yapabilmen için hesabını kişiselleştirmen gerekiyor. Uygulama üzerinden unimagnet Kartına giriş yaptıktan sonra "Hesabımı Kişiselleştir" butonuna tıklamalısın.

Ekranda gördüğün bilgileri doldurduktan sonra bilgilerini teyit edebilmek için bazı belgeleri yüklemeni bekleyeceğiz. Bu belgeler nüfus cüzdanının ön ve arkasının fotoğrafıyla adresinin yer aldığı ikametgah belgesi ya da adına düzenlenmiş bir fatura olabilir. Sonrasında uygulama üzerinde Param Sözleşmesi'ne dijital imzanı atarak onay vermen ve kaydetmen gerekiyor. Bu belgeleri yükleyip başvurunu tamamladıktan sonra 7 gün içerisinde hesabın onaylanacak.

Hesabın onaylandıktan sonra para göndermeye başlayabilirsin.

Hesabı Paylaş

Arkadaşlarımla hesabı nasıl paylaşırım?


Uygulama içinde unimagnet Kart'ına giriş yaptıktan sonra "Hesabı Paylaş" butonuna tıklamalısın. Paylaşmak istediğin tutar ve arkadaşına göndermek istediğin mesajı girdikten sonra arkadaşının numarasını seçmelisin. Arkadaşına SMS ile bilgilendirme yapacağız.
Hesabımı unimagnet Kartı olmayan bir arkadaşımla paylaşabilir miyim?


Tabii ki paylaşabilirsin. unimagnet'ine giriş yaptıktan sonra "Hesabı Paylaş" butonuna tıklamalısın. Paylaşmak istediğin tutar ve arkadaşına göndermek istediğin mesajı girdikten sonra arkadaşının numarasını girebilirsin veya rehberinden seçerek ekleyebilirsin. Arkadaşına SMS ile bilgilendirme yapacağız. Arkadaşın dilediği hesabından, senin unimagnet kart numarana veya unimaget hesap numarana, payına düşen tutarı transfer edebilir. unimagnet Sanal Hesabına para gönderilmesini istiyorsan hesabını kişiselleştirmeyi unutma 😊

Para İste

Nasıl para isteyebilirim?


unimagnet'ine giriş yaptıktan sonra "Para İste" butonuna tıklamalısın. İstediğin miktarı, aile ferdinin veya arkadaşının telefon numarasını girmeli veya rehberinden seçmelisin. İstersen sonrasında tam sana yakışır bir mesaj yazabilirsin. Keşke herkesin senin gibi akrabaları, arkadaşları olsa 😊
Bir günde en fazla kaç kişiden para isteyebilirim?


Bir günde en fazla 10 kişiden para isteyebilirsin.
unimagnet Kartı olmayan birinden para isteyebilir miyim?


Elbette. Sana unimagnet Kart bilgilerin veya unimagnet hesap bilgilerin ile para gönderebilir. unimagnet'ine para gönderilmesini istiyorsan hesabını kişiselleştirmeyi unutma 😊
Para isteme talebim kaç gün geçerli?


Süre kısıtı yok. Para isteme talebini gerçekleştirdikten sonra, talep ettiğin kişi dilediği zaman sana para gönderebilir.
“Para İste” talebimi iptal edebilir miyim?


Maalesef Para İsteme talebin iptal edilemez. "Para İste" butonuna tıkladıktan sonra cep telefonunu belirttiğin ve talebi ilettiğin kişiye sms gidecektir. Talebi ilettiğin kişiye işlemler tamamlanmadan önce ulaşmayı deneyebilirsin.

Harcama Yap

unimagnet Kartımın harcama limiti nedir?


unimagnet Sanal Kart ve unimagnet Limitli Fiziksel Kartların aylık harcama limiti 750 TL'dir. Her ayın başında harcama limitin yenilenir.

unimagnet 750+ Fiziksel Kartların ise harcama limiti yoktur.
unimagnet Fiziksel Kartım olmadan da ödeme yapabilir miyim?


Tabii ki, unimagnet Kartın tüm e-ticaret sitelerinde geçerlidir.
unimagnet Kartımla ATM’den para çekebilir miyim?


Elbette. unimagnet Fiziksel Limitli Kartınla, ATM'lerde 1 yılda en çok 300 TL nakit çekebilirsin. unimagnet Fiziksel 750+ Limitsiz Kartınla dilediğin kadar para çekebilirsin.
Hesap hareketlerimi nereden görüntüleyebilirim?


Hesap hareketlerini unimagnet menüsünde "Ekstrem" sayfasından görüntüleyebilirsin.

Para İadesi

Para İadesi nedir?


Para iadesi, unimagnet'in anlaşmalı markalarında alışveriş yaptığında, marka ile yapılan anlaşmaya göre değişiklik gösteren oranlarda, toplam tutar üzerinden yüzde olarak hesaplanarak kartına iade edilen nakit tutardır.
Para İadesi alabileceğim anlaşmalı markaları nereden görebilirim?


uniKuni uygulamamızdaki kampanyalar sekmesinde anlaşmalı markaları ve kampanya detaylarını görebilirsin.